Szukaj
  • Studio Fryzur JS

Najważniejsze informacje o keratynowym prostowaniu włosów

Keratynowe prostowanie polega na wprasowaniu keratyny we włosy przy pomocy specjalnej, fryzjerskiej prostownicy. Przypomina ono nieco prostownicę do włosów i w podobny sposób się nagrzewa.

Celem tego zabiegu to odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Keratyna, aplikowana na włosy w trakcie zabiegu, to naturalny budulec włosów, odpowiedzialny za ich kondycję i zdrowy wygląd.

Keratynowa odbudowa włosów możliwa jest dzięki produktom łączącym keratynę oraz wyciągi z roślin, witaminy i antyoksydanty. Tworzą one coś w rodzaju powłoki dla włosów chroniącej ich przed uszkodzeniami z zewnątrz, np. na skutek czesania bądź działania słońca.

Na skutek wysokiej temperatury, keratyna zostaje wprasowana we włosa, wypełniając ubytki. Keratynę trzyma się na włosach przez około pół godziny, po czym suszy się włosy do całkowitego wyschnięcia preparatu.

Efekt po zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, czasem dłużej. Potem, jeśli nadal chce się mieć proste, gładkie włosy, keratynową terapię trzeba powtórzyć.

Ważne: po wykonaniu prostowania przez 48 godz. nie zaleca się mycia, związywania i układania włosów, ponieważ istnieje ryzyko, że znowu się pofalują. Zalecane jest stosowanie szamponów i odżywek, które zawierają zwiększoną ilość keratyny i nie zawierają soli

Keratynowe prostowanie, fryzjer kabaty, dobry fryzjer
Keratynowe prostowanie włosów

114 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie